مدل خوابیدن ضد پیری و کمردرد ؛ بهترین پوزیشن و مدل خوابیدن برای کمردرد و ضد پیری را بشناسید

947
graphicstock.com

مدل خوابیدن ضد پیری و کمردرد ؛ بهترین پوزیشن و مدل خوابیدن برای کمردرد و ضد پیری را بشناسید

مدل خوابیدن شما در طول شب بدون شک اثر مستقیم روی مشکلات و وضعیت جسمی شما خواهد داشت ، دسته ای از افراد به دلیل شرایط خاصشان بایستی به نکات مهم پوزیشن خواب توجه کنند.

بهترین و بدترین مدل های خواب

انسان ها 1/3 زندگی خود را خواب هستند که مدل خوابیدن و کیفیت خواب با سلامت کل بدن، فیزیکی و ذهنی مرتبط است. در ادامه این بخش ملاحضه می نمایید که کمبود خواب باعث مشکلاتی روی سلامتی مانند ، چاقی ریال بیماری قلبی ، دیابت ، دیوانگی و… می شود.مدل خوابیدن

کیفیت خواب به راحتی شما در خواب بستگی دارد.مدل خوابیدن افراد با سوزش معده ، خرناس و پیری نا بهنگام ارتباط دارد.

- Advertisement -

بدترین و بهترین مدل های خوابیدن

اگر می خواهید روز خوبی داشته باشید باید خواب شبانگاهی مناسبی هم داشته باشید. با مطالعه دقیق نکاتی که در ادامه گفته شده است بهترین پوزیشن و مدل خوابیدن را با توجه به شرایط جسمی خود انتخاب کنید.

خوب و بدهای انواع مدل خوابیدن

1. خوابیدن به روی شکم نامناسب ترین مدل خوابیدن :

اگرچه بسیاری از مردم از این نوع خوابیدن لذت می برند اما طبق نظر کارشناسان بدترین نوع خوابیدن است و در این شرایط فشار کمتری روی ستون فقرات می آید و ممکن است باعث گردن درد شود، چون فقط در یک زاویه قرار می گیرد.

2. خوابیدن بر روی کمر مدل خوابیدن ضد پیری و کمردرد:

این نحوه خوابیدن برای کمر و گردن مفید است. اما بعضی افراد فکر می کنند این نوع خوابیدن از پیری و چروکی صورت جلوگیری می کند.به خاطر داشته باشید اگر بر روی کمر بخوابید با چشمان پفی بیدار می شوید، برای جلوگیری از پف کردگی چشمان در این حالت خواب اضافه کردن یک بالشت زیر سرتان به شما بسیار کمک می کند.

3. خوابیدن به سمت پهلوها مدل خوابیدن مناسب زنان باردار:

معمولا به زنان باردار توصیه می شود که به سمت چپ بخوابند چون برای جریان خون و قلب مادر و نوزاد بهتر است.در واقع خوابیدن روی شکم برای خانم ها باردار اصلا ممکن نیست.

خوابیدن مناسب برای زنان باردار

خوابیدن به سمت پهلوها مناسب برای خانم های باردار

4- مدل خوابیدن برای افرادی که سوزش و رفلاکس معده دارند

همچنین خوابیدن بر روی کمر باعث فشاری روی ستون فقرات و حبس اکسیژن می شود و افرادی که از سوزش سر معده و رفلکس معده رنج می برند خوابیدن به سمت چپ بدن به آنها کمک می کند.

5- مدل خوابیدن مناسب برای جلوگیری از دردهای بدن و افرادی که زانو درد دارند

کارشناسان سلامتی توصیه می کنند بالشت سفتی را بین زانو ها در هر مدل خوابی که هستید قرار دهید تا مسیر مناسبی بین مفاصل و باسن ایجاد شود.

بالشت باعث می شود وزنتان در سراسر بدن پخش شود. اگر وزنتان تنها به یک سمت بیافتد باعث می شود صبح با ناراحتی بیدار شوید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید